Őszi influenzás megbetegedések: hogyan védekezzünk, hogyan gyógyuljunk?

Az őszin influenzának több típusa van, melyek eltérő mértékben veszélyesek a családtagokra nézve. A szezonális influenza két leggyakrabban megjelenő formája az A- illetve a B-típusú influenza. Ezek évről évre visszatérnek és újból megjelennek, így okozva tömeges megbetegedéseket. Az A-típusú influenza súlyosabb tünetegyüttessel jár, nem ritkán előfordul, hogy komoly szövődményekhez vezet, különösen kisgyermekeknél, időseknél, valamint a krónikus betegségben szenvedőknél. A B-típusú influenza szintén jelentős megbetegedést okozhat, de kevésbé változékony, mint az A-típusú. Az influenza vírusokról összességében elmondható, hogy cseppfertőzéssel terjednek, így a megelőzésnek kiemelt szerepet kell juttatni a családok életében a hétköznapok során.

Mikor kell gyanakodni arra, hogy esetleg influenzáról van szó, vagyis mik az influenza tünetei?

Az influenzás tünetek az esetek többségében hirtelen jelentkeznek és sokszor súlyosabb megbetegedést okoznak annál, mint amit egy egyszerű megfázás esetén tapasztalhatunk. A legsűrűbben megjelenő és előforduló tünet a magas láz, a hidegrázás, az izom- és ízületi fájdalmak, a fáradtság, torokfájás, és a tünetek közé sorolható a száraz köhögés is. Gyermekek és idősek esetében a betegség hányingerrel, hányással és hasmenéssel is együtt járhat. Mégis, a sok tünet közül a legbeszédesebb talán, hogy influenza esetén hirtelen kimerültnek érezhetjük magunkat, ami miatt adott esetben az ágyból sem kelünk ki. A tünetek fennállásának időtartama és intenzitása eltérő lehet, de minden esetben igaz, hogy a betegség a megfelelő kezelés hiányában akár két hétig is elhúzódhat és akár súlyos szövődmények kialakulásához is vezethet, például tüdőgyulladáshoz. Nagyon fontos, hogy a tünetek megjelenésekor időben gondoskodjunk a megfelelő kezelésről, és konzultáljunk orvossal ennek érdekében.

Hogyan támogathatjuk az immunrendszerünket természetes módszerekkel?

Az immunrendszer megfelelő megerősítése érdekében elengedhetetlen szerepe van a megfelelő táplálkozásnak, így fontos, hogy antioxidánsokban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag ételeket fogyasszunk. A C-vitaminban gazdag gyümölcsök fogyasztása kifejezetten előnyös lehet, így a citrusfélék, a fokhagyma és a gyömbér amellett, hogy erősítik az immunrendszert, csökkentik a gyulladást a szervezetben. A méz és a citrom keveréke köhögéscsillapító hatásáról ismert, a kamillatea és a hársfatea pedig a torokfájás enyhítésében segíthet és támogatja a hatékony pihenést. Az echinacea, mely bíbor kasvirág néven is ismert gyógynövény, immunerősítő hatásáról ismert, a bodzabogyó kivonat segítséget nyújthat a vírusok elleni küzdelemben. Bizonyos illóolajok, mint például a borsmenta vagy az eukaliptusz belélegzése enyhítheti az orrdugulást és támogathatja a légutak tisztulását.

Fontos megemlíteni, hogy elengedhetetlen a rendszeres testmozgás, a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, valamint a stressz megfelelő kezelése az egészségünk megőrzése érdekében.

Egészséges szokások: hogyan védekezhetünk a családban?

Minden betegség megelőzésében, így az influenza megelőzése érdekében is kiemelten fontos szerep jut az egészséges életmód kialakításának és fenntartásának. Az immunrendszer erősítésében a megfelelő mennyiségű és minőségű pihenés elengedhetetlen, ugyan úgy, ahogy a kiegyensúlyozott és tápanyagokban gazdag étkezés is, melyek által szervezetünk hatékonyan tud fellépni a megbetegedésekkel szemben. A szervezet védekezőképességét növeli a rendszeres testmozgás is, ami lehet például séta is, vagy a családdal történő bármilyen közös sport végzése.

Elengedhetetlen továbbá a megfelelő higiéniás szokások fenntartása, ami a rendszeres kézmosás, tüsszentés és köhögés esetén a megfelelő szokások betartása, valamint a fertőzéssel érintett területek rendszeres tisztítása. Ezen szokások betartása által megakadályozhatjuk a vírusok tovább terjedését. Ha beteg családtagot ápolunk fontos, hogy gondoskodjunk a lakás megfelelő szellőztetéséről.

Miként támogathatjuk az influenzából való gyógyulásban a betegséggel érintett családtagjainkat?

Az elővigyázatosság ellenére előfordulhat, hogy valamely családtagunk megbetegszik, influenzás lesz. Ekkor a megfelelő kezelés alkalmazása és az ápolás segíthet a betegség gyorsabb leküzdésében és a súlyosabb szövődmények elkerülésében. Gyógyulás során fontos a sok pihenés és a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel. A kellemetlen tünetek enyhítéséhez hozzájárulhatnak bizonyos köhögés elleni szerek alkalmazása, melyeket gyomorkímélő szopogató tabletták formájában megtalálhat a webáruházamban.

Fontos lépés az is, hogy a beteget a gyógyulása során különítsük el a többi családtagtól, hogy minimalizáljuk a betegség tovább terjedésének esélyét.

Elengedhetetlen ilyenkor otthonunk megfelelő szellőztetése, valamint a helyiségek fertőtlenítése is. A gyógyulást követően célszerű fokozatosan visszatérni a mindennapi tevékenységeinkhez annak érdekében, hogy a szervezet fokozatosan tudjon regenerálódni és ellenálló maradjon a további fertőzésekkel szemben.

A betegség során jelentkező tünetek közül a torokfájás és a szájüregi gyulladások enyhítésében, illetve a fertőzések elleni védelemre megfelelő választás lehet a Natur Tanya® S. EPID® propoliszos szopogatós tabletta C-vitaminnal (narancsos). Ez a készítmény édesítőszerrel készül és kiváló minőségű ppropoliszt tartalmaz. Kellemes narancsos íze miatt nem csak a gyerekek, de a felnőttek kedvence is.

Legutóbbi cikkeim

Népszerű címkék

Iratkozz fel a hírlevélre és kezdj azonnal 10%-os kedvezménnyel!

( A kedvezményt kizárólag a webshopban lehet felhasználni.)

Hírleveleimben szeretnék veled megosztani hasznos információkat, tudást a testi-lelki-szellemi egészséggel kapcsolatban. Továbbá elsőként értesülhetsz az újdonságokról, aktuális ajánlatokról!