Hogyan működik a hirudoterápia?


Évezredek óta, amikor az emberiség piócákat használt az orvosi gyakorlatban, óriási tapasztalatot halmozott fel ennek az „élő gyógyszernek” a használatában. Jól ismertek azok a pontok, amelyekre bizonyos betegségek esetén piócákat helyeznek. Általában vagy közvetlenül a beteg szerv régiójában, vagy a beteg szervhez kapcsolódó akupunktúrás ponton helyezkednek el. 

Tehát a piócákat a megfelelő ponton alkalmazzák a páciens testére – általában 4-7 pióca munkamenetenként.

Az első kezelés előtt a betegek általában félnek a „pióca harapásától”. Valójában ez a csípés egy szúnyogcsípásre, vagy egy tűszúrásra hasonlít. A pióca a szükséges biológiailag aktív ponton átharapja a bőrt, és fokozatosan bevezeti a testében termelt enzimeket a páciens vérébe. Ez a szervezetben folyó kóros folyamatok gyógyíásához, a beteg vérének fertőtlenítéséhez vezet.

Miért hatásosabb néha a piócaharapás, mint a gyógyszerinjekció?

Mert a gyógyszer befecskendezésekor a gyógyászati ​​anyagok többé-kevésbé egyenletesen oszlanak el a szervezetben, és a pióca csak a beteg területtel „dolgozik”. A hatászónában a pióca által a páciens vérébe bevitt összes biológiailag aktív anyag 70-80% -a található.

Miután az enzimeket befecskendezték a páciens vérébe, a pióca a vér szívásával tehermentesíti a véráramot. A kezelés során a vérveszteség kicsi – legfeljebb 15 ml. A beteg ugyanennyit veszít a következő néhány órában, amíg a vérzés el nem áll. A vérzés a harapás helyéről a beavatkozás után még egy napig folytatódhat – ez egyáltalán nem veszélyes, nem szabad abbahagyni. Egy kis vér- és nyirokveszteség enyhíti a duzzanatot és beindítja a szervezet immunfolyamatait.

A hirudoterápiás kezelés általában körülbelül 1-2 óráig tart. A piócák maguk határozzák meg, mikor fejezhetik be a „munkát”, és mikor esnek le pácienről. A piócákkal végzett kezelések számát a hirudoterapeuta minden egyes beteg esetében egyedileg határozza meg, a beteg állapotától, a patológia súlyosságától és a kezelés eredményeitől függően. Átlagosan körülbelül 5-10 alkalomra van szükség, amely heti 1-3 alkalommal történik.

A hirudoterápia önálló kezelési módszerként alkalmazható, más természetgyógyászati ​​módszerekkel, leggyakrabban gyógynövényekkel kombinálható. Jó eredményeket értek el a hirudoterápia homeopátiával és fizioterápiával való kombinálásával. 

A piócák előnye abban rejlik, hogy egy alkalom alatt akár 100 bioaktív anyagot is befecskendeznek a szervezetbe.

Piócaterápia további előnyei:

  • a trombózis kockázatának megszüntetése;
  • a vérkeringés helyreállítása a szövetekben és szervekben;
  • baktericid és gyulladáscsökkentő hatások;
  • a szövetek tápanyag- és oxigénellátásának javítása;
  • a koleszterinszint normalizálása;
  • nyirokelvezető hatás;
  • az ödéma megszüntetése;
  • a szív munkájának javítása;
  • az immunitás javítása;
  • a vérnyomás normalizálása;
  • fájdalomcsillapító hatás a harapás helyén és általában az egész testen;
  • az anyagcsere normalizálása.

Legutóbbi cikkeim

Népszerű címkék

Iratkozz fel a hírlevélre és kezdj azonnal 10%-os kedvezménnyel!

( A kedvezményt kizárólag a webshopban lehet felhasználni.)

Hírleveleimben szeretnék veled megosztani hasznos információkat, tudást a testi-lelki-szellemi egészséggel kapcsolatban. Továbbá elsőként értesülhetsz az újdonságokról, aktuális ajánlatokról!