Ha mindig ugyanazokkal a gondokkal szembesülsz életedben, és hibát hibára halmozol, akkor érdemes lehet a dolgot másféle szempontból megvizsgálni. A Bert Hellinger nevéhez kötődő tudomány is fókuszba helyezi azt a tényt, melye a pszichiátriai kezelések során is gyakran boncolgatnak a szakemberek. Problémáink megszüntetése ugyanis sokszor nem csak saját magunkkal hozható kapcsolatba, hanem családunkkal, felmenőinkkel is. Ugyan tenni csak Te tehetsz a változás érdekében, de hiba lenne kizárólag saját magadban keresni a probléma forrását.
Nem ritka, hogy a családi rendszer, a múltban megtörténtek, a családtagok által megélt traumák tudatosan vagy tudat alatt, de befolyásolják jelenlegi döntéseinket, s így egész életminőségünket. A korábban megélt sérülések a családi egységben saját életedre is negatív hatással lehetnek. Ezért nagyon fontos, hogy feltérképezd ezeket a múltbeli tényezőket. A módszernek köszönhetően kiderülhet, hogy a jelenbeli probléma milyen családi mintára vezethető vissza. Jó esetben a feloldás is elérkezik, mely után a családállításon résztvevő személy jobb életminőséget élhet.
Hogyan történik a csoportos családállítás?
Az állítást kérő elmondja a problémáját az állítás vezetőjének 3-5 mondatban (a rövidség mind az állítást kérő lelkének védelmében, mind a csoporttagok lelki-energetikai védelmében fontos). Ezután az állítást kérő a csoport tagjaiból kiválasztja azokat a személyeket, akik képviselik azon családtagokat, elvont fogalmakat, vagy minőségeket melyek a probléma megoldása szempontjából fontosak lehetnek, majd beállítja őket a térbe (a kiválasztott képviselők maguk is megkereshetik helyüket).
A nyitó kép az a kép, amely az Ön lelkében van a felállítás pillanatában. Sokszor már ez a kép azonnal megmutatja mi a valódi probléma. A nyitó képből való elmozdulásokon, oldó mondatokon, gesztusokon, esetleges újabb képviselők megjelenítésén keresztül jut el a mező a gyógyító képig. A gyógyító kép az, mely a megbékélt ősökön keresztül erőforrásként tudja támogatni az utódokat.