A visszértágulatról, annak lehetséges megelőzéséről és népi gyógymódokkal történő kezeléséről.


A vénák feladata, hogy elszállítsák az oxigénben szegény, szén-dioxidban gazdag, elhasznált vért a szövetekből és a mérgező anyagcseretermékeket a szövetközti térből. Visszértágulat esetén viszont ez a folyamat akadozik, az érintett végtag vérkeringése romlásnak indul.


A gyűjtőerek csak akkor tudják maradéktalanul ellátni funkciójukat, ha a vénabillentyűk problémamentesen megakadályozzák a vér visszafelé áramlását. A kóros elváltozás első lépcsője ennek megfelelően az említett billentyűk nem megfelelő működése, amelynek eredményeképpen a vénák kitágulnak, megnyúlnak. A folyamat kiterjed a felületi és a mélyvénás hálózat közötti összekötő vénákra is. Mindez egyszerre jelent esztétikai problémát és egészségügyi kockázatot.

Lássunk néhány hasznos tanácsot a visszértágulat kialakulásának megelőzésére és annak kezelésére:

– Minél kevesebbet álljuk egy helyben és kerüljük azt is, hogy hosszasan egy helyben üljünk. A napi legalább fél óra egyenletes tempójú séta sokat segíthet.


– Ne együnk késő este, mert az növeli a vér viszkozitását. A viszkozitás a folyadékfolyással szembeni ellenállása, vagyis a nem megfelelő viszkozitású vér az érfalakra gyakorolt súrlódása következtében mikro-sérüléseket okozhat az érfalon.


– Itt jegyezném meg, hogy ugyanezért fontos a megfelelő vízbevitel is, hiszen ez segítség a szív- és érrendszer számára a könnyebb működés érdekében.


– Visszértágulat esetében is sokat segít a vastagbél és máj tisztítása kúraszerűen, mivel megszűntetni a májkapu visszér ágrendszerében (vena portae) megemelkedett, tartósan magas nyomást. (portalis hypertoni)


– Gyakrabban kell a lábakat megemelt helyzetben tartani, felpolcolni, hogy a vér vissza tudjon áramolni.


– Ne viseljünk szűk fehérneműt és/vagy nadrágot, mert az nehezíti a vér áramlását a véredényekben.


– Ne cipeljünk nehéz táskákat.


– Amennyiben felesleges kilók vannak rajtunk, szabaduljunk meg tőlük.

Alsó végtagok vénáinak visszeres tágulataira a pióca terápia mellett néhány népi gyógymódot ajánlok, amiből javaslatomra már többet kipróbáltak a klienseim és nagyon jó eredményekről számoltak be.
Nyilvánvalóan, mint minden kezelés esetében a lentebb felsorolt gyógymódok huzamosabb ideig történő alkalmazása esetén tudunk tartós eredmény elérni.


Na de lássunk néhány népi gyógymódot a visszeres tágulatokra:

– A vénás visszértágulatok kezelésére használhatunk érett paradicsomot, amit szeletekre vágunk és a vénás tágulatokra helyezzük. 3-4 óra múlva friss szeletekre cseréljük.


– 20 dkg szerecsendiót megőrölünk és 1 liter vodkában 10 napig érleljük. Az így nyert kivonatot hosszú ideig evés előtt kell fogyasztani, napi 3 alkalommal 20 cseppet.
Ez az egyik legjobb szer a visszértágulatos és tromboflebitiszes (felületesvéna-gyulladás) lábak esetében.


– A visszértágulatokra rakhatunk reszelt nyers burgonyát is. A lereszelt burgonyával 1 cm vastagon beborítjuk a kezelendő területet és 6-8 réteg gézanyaggal 4-5 órán keresztül állni hagyjuk. Az kezelés végére a vénák szépen visszahúzódnak.


– A visszértágulatok gyógyítására hasznos a mézzel történő borogatás is. Egy pamut anyagra vékony rétegben mézet kenünk és a kezelendő felületet beborítjuk vele, majd folpackkal körbetekerjük. Az első nap 2 órán át hagyjuk fent, második és harmadik nap 4 órán keresztül, a legvégén akár egész éjszakára. Igény szerint ismételhetjük.

Legutóbbi cikkeim

Népszerű címkék

Iratkozz fel a hírlevélre és kezdj azonnal 10%-os kedvezménnyel!

( A kedvezményt kizárólag a webshopban lehet felhasználni.)

Hírleveleimben szeretnék veled megosztani hasznos információkat, tudást a testi-lelki-szellemi egészséggel kapcsolatban. Továbbá elsőként értesülhetsz az újdonságokról, aktuális ajánlatokról!