A legtöbb nő életében előbb-utóbb eljön az idő, amikor alhasi fájdalomra, szokatlan váladékozásra, vérzésre panaszkodva nőgyógyászhoz kell fordulniuk. A szexuális úton terjedő betegségek széles köre, a ciszták, miómák, polipok kialakulása, méhnyak eróziója, endometriózis és adenomiózis jelentik a fő problémákat, amelyek miatt sok nő kénytelen hosszú távon nagy dózisú antibiotikumokat, hormonális gyógyszereket szedni, és műtéti kezelésnek kell alávetni magát. , gyakran többször is. A nőgyógyászati betegségek következtében tapadási folyamat alakul ki, a hormonális háttér megzavarodik, ami a nő gyermekvállalási képességének megsértéséhez vezet.
Nagyon jó hatást ad a hirudoterápia alkalmazása szinte minden nőgyógyászati betegség komplex kezelésében. Tekintsük ezt a kérdést részletesebben. A következő tények ismertek:
1. A nőgyógyászati patológiát ritkán izolálják. Ez azt jelenti, hogy ha méhmiómát észlelnek, akkor nagy valószínűséggel méhnyak-erózió, látens fertőzések hordozása, esetleg endometriózis vagy aranyér is kialakulhat. Más kombinációban ezek a betegségek a kismedencei szervek teljes területét érintik.
2. A nőgyógyászati betegségeket az érintett szervek immunitási aktivitásának helyi csökkenése kíséri. Hiszen ha a méhben az immunrendszer normális működési állapotban lenne, akkor lehetővé tenné a mióma vagy méhnyálkahártya gócok növekedését a számára nem jellemző helyen? Egyértelmű, hogy nem.
3. A fent leírt képen szinte mindig azt látjuk, hogy piócák távolítják el a sötét vastag vért a kismedencei szervek területéről, ami strukturált vérrögök képződésével jön ki sűrűn rugalmas fekete szövetdarabok formájában. .
Mindezek a tények arra utalnak, hogy a szaporodási szervek rendszerének számos kóros állapotának oka és következménye a regionális szöveti véráramlás és az intercelluláris folyadék minőségének romlása. Ezen állapot javításának egyik legjobb módja a hirudoterápia.