Húgyúti fertőzés kezelése természetesen.


Az orvosok általában antibiotikummal kezelik a húgyúti fertőzéseket, aminek a típusa és a kúra időtartama a kezelt személy egészségi állapotától és a vizeletben talált baktérium típusától függ. Ezeknek az antibiotikumoknak a használata gyakran szükségtelen, és hosszútávon problémákhoz vezethet, mert tönkreteszik a hasznos baktériumokat is, amelyek a patogén baktériumok elszaporodását gátolják. A hosszú távú antibiotikum használat rezisztens baktérium törzseket eredményez, mint pl. a belekben élő E-coli, amely, ha a húgyutakba kerül, onnan nagyon nehéz kiirtani, és súlyos vese és hólyaggyulladást okozhat.

Ezen kívül az antibiotikumok semmit nem tesznek a fertőzés kialakulásának megelőzésére. Tehát, míg a gyógyszeres kezelés rövidtávon jobbnak tűnhet, hosszútávon nem szüntetik meg a fertőzéshajlamot, sőt, súlyosabb epizódok jöhetnek létre, mintha soha nem szedtünk volna antibiotikumot.

Akinek volt már húgyúti fertőzése, tisztában van vele, hogy mennyire nehéz igazán gyorsan és hatékonyan kezelni.

Melyek a legjobb természetes gyógymódok?

Felfázás, húgyúti fertőzés esetén javasolt a fokozott folyadékbevitel, valamint a vízhajtó hatású zöldségek és gyógynövények fogyasztása, utóbbiak adják az enyhe lefolyású húgyúti fertőzések kezelésének alapját.

vízhajtó hatás közvetett módon segíti a gyógyulást: a fokozott vizelet-kiválasztás megszünteti a vizeletpangást, a vizelet mennyiségének növelésével gyorsítjuk a baktériumok kiürülését a szervezetből és csökkentjük az újrafertőződés esélyét.

Gyógynövények közül javasolt ezért a nyírfalevél , a pitypang föld feletti hajtás, illetve gyökér, a mezei zsurló leveles hajtás, az aranyvesszőfű, a lestyángyökér, a csalánlevél, a tarackbúza gyöktörzs, vagy a kukorica bibe fogyasztása.

Ezen kívül étrendünkbe is beépíthetünk vízhajtó zöldségeket, amiknek hatása hasonló, ilyen a spárga, a zeller, a petrezselyem, a sárgarépa, a retek, a paradicsom, az uborka és a saláta.

GyógynövénydrogNapi dózis
Nyírfalevél2-3 g
Pitypang föld feletti rész és gyökér3-4 g
Mezei zsurló leveles hajtás6 g
Aranyvesszőfű6-12 g
Lestyángyökér4-8 g
Csalán föld feletti hajtás8-12 g
Tarackbúza gyöktörzs6-9 g
Kukoricabibe40 g

Vízhajtó hatású gyógynövények ajánlott napi dózisa (Csupor D. nyomán)


A kialakult fertőzések kezelésének másik sarokpontja a vizelet és a húgyutak fertőtlenítése, amivel segítjük a felszaporodott kórokozók pusztulását. Ehhez olyan gyógynövények fogyasztása ajánlott, melyek vesén át kiürülő antibakteriális hatású, vagy a baktériumok megtelepedését egyéb módon gátló hatóanyagokat tartalmaznak.

Ilyen gyógynövények a medveszőlő és a tőzegáfonya, melyekkel a húgyúti fertőzések antibiotikumos kezelését kiegészíthetjük, adott esetben, akár teljes egészében helyettesíthetjük.

A medveszőlő az enyhébb fertőzések megszüntetésében hatásos, a tőzegáfonya (valójában az Észak-amerikai nagy termésű áfonya) viszont inkább a megelőzésben, a fertőzés kiújulásának megelőzésében segít. Tea, kapszula, szirup formájában is beszerezhetőek.

medveszőlő ajánlott napi adagja 3 g medveszőlőlevélből készült tea, naponta legfeljebb 4 alkalommal, ha egyéb készítmény formájában fogyasztjuk: napi 400-800 mg arbutint tartalmazzon napi adagja. A medveszőlő teát hideg áztatással készítjük, mivel forrázatának magas cserzőanyag-tartalma irritálhatja a gyomrot. Fogyasztása hosszú távon nem ajánlott lehetséges mellékhatásai miatt, egy huzamban legfeljebb egy 1 héten át használjuk, évente maximum 5 kúrát végezzünk vele.

tőzegáfonya ajánlott napi dózisa 300-750 ml gyümölcslé, vagy 200-1500 mg kivonat körül változik. A gyümölccsel, gyümölcslével szemben, annak magas cukor-tartalma miatt, ajánlott a standardizált készítmények választása. Fogyasztásának előnye, hogy hatóanyagaival szemben nem alakul ki rezisztencia és jelentős mellékhatások, ezért alkalmazása makacs, visszatérő fertőzés esetén is ajánlott.

A kezelés alatt kerüljük a só és a cukor használatát, mivel ezek megterhelik a vese működését és hátráltatják a baktériumok pusztulását. Étrendünkön is változtassunk: a panaszok ideje alatt kerüljük vizeletsavasító hatású élelmiszereket, alapanyagokat. Ilyenek a húsok, kagyló, tojás, földimogyoró, dió, kenyér, reggeli gabonapelyhek, tészták, rizs, lencse, kukorica, szilva, kávé, cukor, méz, szirupok, lekvárok. Immunrendszerünket ezzel párhuzamosan erősítsük, ehhez segítségünkre lehet számos vitamin készítmény és  gyógynövény is, így például a bíbor kasvirág, a csipkebogyó, vagy a homoktövis is.

És végül ne feledkezzünk el a piócaterápia csodás gyógyító erejéről sem, mely számtalan esetben bizonyított már a munkám során.

Legutóbbi cikkeim

Népszerű címkék

Iratkozz fel a hírlevélre és kezdj azonnal 10%-os kedvezménnyel!

( A kedvezményt kizárólag a webshopban lehet felhasználni.)

Hírleveleimben szeretnék veled megosztani hasznos információkat, tudást a testi-lelki-szellemi egészséggel kapcsolatban. Továbbá elsőként értesülhetsz az újdonságokról, aktuális ajánlatokról!