Őszi megfázásos betegségek: Hogyan védd meg a család egészségét?

Hatékony módszerek a megfázás és egyéb légúti betegségek megelőzésére az őszi időszakban

Mi fenyegeti a családot? Az őszi megfázásos betegségek típusai

Ősszel a hűvösebb időjárás megjelenésével és a változékony körülmények miatt gyakoribbá válnak a megfázásos betegségek. A leginkább előforduló betegség ilyenkor a megfázás, aminek a tünetei közé tartozik az orrdugulás, a torokfájás, a köhögés, és adott esetben lázzal is járhat. A megfázás mellett a különböző légúti fertőzések, így a hörghurut, valamint a vírusos torokgyulladás is gyakran előforduló megbetegedések az őszi időszakban. Amellett, hogy ezek a megbetegedések kellemetlen tünetegyüttessel járnak együtt, ha nem kezeljük őket, akkor súlyosabb szövődmények is kialakulhatnak, akár tüdőgyulladáshoz is vezethetnek. Éppen ezért elengedhetetlen, hogy időben felismerjük a tüneteket és megtegyük a szükséges lépéseket a kezelés, de még inkább a megelőzés érdekében.

Immunrendszerünk erősítése természetes módszerekkel

A megfázásos megbetegedések megelőzésének legjobb módszere az immunrendszerünk erősítése. Fontos, hogy olyan étrendet alakítsunk ki, amely vitaminokban gazdag, így például C– és D-vitaminban , melyek elengedhetetlenek az immunrendszer megfelelő működéséhez. Egészségünk megőrzéséhez fontos a rendszeres testmozgás, a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás és a stressz kezelése is. Az echinacea, a gránátalma koncentrátum vagy a propolisz mint természetes étrendkiegészítők további támogatást nyújthatnak az őszi és téli hónapok során.

A megelőzés alapja a megfelelő higiéniás szokások kialakítása, illetve fenntartása. Nagyon fontos, hogy étkezések előtt szappannal és meleg vízzel alaposan mossunk kezet, valamint nyilvános helyről hazaérve is elengedhetetlen a kézmosás. Piszkos kézzel, illetve kézmosás előtt célszerű elkerülni az arc, a szem , orr és száj érintését. Tüsszentés és köhögés esetén tartsunk zsebkendőt a szánk elé, vagy a könyökhajlatunkat tartsuk az arcunk elé, hogy így csökkentsük a vírusok terjedését.

Ha a szükséges előkészületek és egészségmegőrző lépések megtétele ellenére mégis megbetegedünk, több olyan természetes módszer is létezik, amelyek segítségünkre lehetnek a kellemetlen tünetek enyhítésében. Az egyik legnépszerűbb házi gyógymód a méz és citrom keveréke, illetve a gyömbértea, melyek segítségünkre lehetnek a torokfájás enyhítésében.

Mikor kell orvoshoz fordulnunk?

Annak ellenére, hogy a megfázás az esetek döntő többségében enyhe lefolyású betegség, mégis vannak esetek, amikor érdemes orvoshoz fordulnunk. Így tehát, ha a tünetek több, mint egy hetet tartanak, vagy súlyosbodnak, magas láz, zöld-sárga orrváladék, légszomj, mellkasi fájdalom vagy fülfájás jelentkezik, ajánlott orvoshoz fordulnunk. Különös figyelmet kell fordítani a gyermekekre, idősekre, várandós nőkre, illetve a krónikus betegségben szenvedőkre. Ha szeretné, hogy Ön és gyermeke védve legyen az őszi megfázásos betegségekkel szemben, látogasson el webáruházamba, ahol több gondosan összeállított csomagot talál mind gyermekei számára, mind a felnőtteknek.

Legutóbbi cikkeim

Népszerű címkék

Iratkozz fel a hírlevélre és kezdj azonnal 10%-os kedvezménnyel!

( A kedvezményt kizárólag a webshopban lehet felhasználni.)

Hírleveleimben szeretnék veled megosztani hasznos információkat, tudást a testi-lelki-szellemi egészséggel kapcsolatban. Továbbá elsőként értesülhetsz az újdonságokról, aktuális ajánlatokról!